Mağaza Başvurusu

Üyelik Sözleşmesi

Bu bölümde sitenin genel kullanım şartları, bunlarla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar yer almaktadır.
 
 Bu sözleşme www.kirazexpress.com (bundan sonra www.kirazexpress.com olarak bahsedilecektir) ile www.kirazexpress.com üyeleri (bundan sonra ÜYE olarak tanımlanacaktır) arasında yapılmaktadır.
 
 
 Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen www.kirazexpress.com sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanmanız ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurmanız bu sayfalarda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.
 
 www.kirazexpress.com aşağıda belirtilen genel ve özel koşulları dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. www.kirazexpress.comyi ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da tekrar ziyaret etmeniz değişebilecek üyelik ve kullanım şartlarını görmeniz açısından önemlidir.
 
 
 1 - Güvenlik ve Kullanım Kuralları
 
 www.kirazexpress.com üyesi olan herkese açık bir sitedir. Tüm üyeler için verilen hizmetler, aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.
 
 Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:
 
 1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda.
 
 1.b. Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin tümüyle veya kısmen kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda.
 
 1.c. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan ÜYE sorumludur. Aynı şekilde ÜYE, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük ÜYEye aittir.
 
 1.d. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda.
 
 
 1.e www.kirazexpress.com üzerinde ÜYElere verilen hediye çekleri ve indirimler, satılamaz, internet üzerinden www.kirazexpress.com sistemleri haricinde takas edilemez, paylaşılamaz, devredilemez. Sitenin teknik açıklarından faydalanılarak internet üzerinde satışa sunulan hediye çeklerinin kullanılmasına müsaade edilmez. Her alışverişinizde sadece bir hediye çeki kullanabilirsiniz. Sadece hediye çeki veya indirim kullanmak için oluşturulan ve/veya aktif olmayan üyelikleri www.kirazexpress.com kendi inisiyatifinde olarak iptal edebilir.
 
 1.f. Üyenin/Kullanıcının, www.kirazexpress.com kampanyalarının, www.kirazexpress.comnun  satış sisteminin veya internet sitesinin herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, www.kirazexpress.comya zarar vermesi, haksız bir kar sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, gerçeğe uymayan eylemleri, kampanya veya satış koşullarında istenen şartları sağlamamasına rağmen, bunlardan yararlanması gibi www.kirazexpress.comnun kampanyalarının, satış sisteminin veya internet sitesinin kötüye kullanılmasının www.kirazexpress.com tarafından tespit edilmesi durumunda, www.kirazexpress.comnun kanunundan doğan tüm haklarının yanında söz konusu işlemleri iptal etme; kullanıcının üyeliğine son verme; satış sözleşmesini tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulunmaktadır.
 
 
 2 - İçerik
 
 2.a. www.kirazexpress.comda sunulan görsel, yazılı içerik kişisel kullanım içindir. www.kirazexpress.comnin içeriğinde yer alan bütün metinlerin, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların, seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla, izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir alanda veya internet sitesinde yayınlamak veya www.kirazexpress.comun izni olmadan link vermek yasaktır.
 
 2.b. Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı www.kirazexpress.comya ait olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.
 
 
 3- Sorumluluklar
 
 3a. www.kirazexpress.comyi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak koşuluyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalarca paylaşılmaktadır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve sitenin olumlu yönde gelişimini sağlamaktır.
 
 3.b. Üye, kayıt işlemlerini tamamlanıp elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek www.kirazexpress.com sitesini kullanmaya başlayabilir.
 
 3.c. Üye, www.kirazexpress.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile www.kirazexpress.comnun hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.
 
 3.d. İşbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya www.kirazexpress.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle, www.kirazexpress.com tarafından geçici veya sürekli olarak üyenin www.kirazexpress.comden yararlanması engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir.
 
 3.e. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin www.kirazexpress.comyu kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 
 3.f. www.kirazexpress.com ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve www.kirazexpress.com tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden www.kirazexpress.com sorumlu tutulamaz.
 
 3.g. Üye, www.kirazexpress.comdan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.
 
 3.h. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, müşteri tarafından www.kirazexpress.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.
 
 3.i. www.kirazexpress.com ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı www.kirazexpress.com silip silmemekte serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
 
 3.j. Site üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır. Bu durumda oluşabilecek sorunlardan www.kirazexpress.com sorumlu değildir.
 
 3.k. Aynı zamanda bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere aittir.
 
 3.l. www.kirazexpress.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak koşuluyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir.
 
 3.m. www.kirazexpress.comnin belirli yerlerinde bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır.
 
 3.n. Üyelerimize ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için lütfen "Gizlilik Sözleşmesi" sayfasını ziyaret ediniz.
 
 ÜYE, Servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. ÜYE işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle www.kirazexpress.comnun uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup, www.kirazexpress.com, ÜYEnin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için ÜYEye aynen rücu hakkını haizdir.
 
 
 4 - Sitemizin Yükümlülükleri ve Haklarıı
 
 4.a. www.kirazexpress.com, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, üyenin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Üyenin www.kirazexpress.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, www.kirazexpress.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
 
 4.b. www.kirazexpress.com taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. www.kirazexpress.comnun her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. www.kirazexpress.com, yenilenmiş güncel kullanım şartlarını yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile üyeye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, www.kirazexpress.comda yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve www.kirazexpress.comgiyim.comtr sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.
 
 İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri www.kirazexpress.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın www.kirazexpress.com tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.
 
 4.c. Üye/Kullanıcı, işbu üyelik ve kullanım koşullarını okuyup kabul ettikten sonra kendisine www.kirazexpress.com, www.kirazexpress.comya ait olan ve/veya www.kirazexpress.comnun iştiraki olan diğer internet siteleri tarafından gönderilecek her türlü ticarî elektronik iletilere, onay vermiş addolunacaktır. Bu kapsamda Üye/Kullanıcı, www.kirazexpress.com tarafından kendisine, kişi müdahalesi olmadan çalışan faks, elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla ya da başkaca diğer iletişim vasıtaları ile Üye/Kullanıcıdan başkaca herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama ve/veya reklam amacıyla elektronik ileti gönderebileceğini kabul etmiştir.
 
 Üye/Kullanıcı dilediği zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu kullanım şartları kapsamındaki elektronik iletileri almaktan vazgeçebilecek olup; bunun için, www.kirazexpress.comya çağrı veya iletide yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, bu yöndeki talebi iletmesi yeterli olacaktır. www.kirazexpress.com, vazgeçme talebinin kendisine kolay bir yolla ve ücretsiz olarak iletilmesini sağlayacak olup; talebin alınmasını müteakip www.kirazexpress.com derhal bu talebin gereğini yerine getirecektir. Diğer internet sitelerinden gelen e-postalarda vazgeçmek için diğer internet sitelerinde tanımlanan yol izlenmelidir.
 
 
 5 - Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi
 
 Üye kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.
 
 
 6 - Tebligat Adresleri
 
 6.a. www.kirazexpress.com sitesi üyelerinden peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak üyenin www.kirazexpress.comya bildirdiği eposta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
 
 6.b. Taraflar, mevcut epostalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski epostalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
 
 6.c. www.kirazexpress.com nun üyenin kayıtlı eposta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim e-postanın www.kirazexpress.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir. ÜYE, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.
  

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Aydınlatma Metni

MİRDESLİOĞULLARI AK. NAK. SAN. VE TİC. A.Ş. ("Kirazexpress" veya “Şirket”) olarak; kişisel verilerinizin gizliliği ve güvenliği en önemli önceliklerimiz arasındadır. Bu kapsamda 6698 sayılı Kişisel Verilerin

Korunması Kanunu’nun ("KVKK”) 10. maddesinden doğan aydınlatma yükümlülüğümüzü yerine getirmek amacıyla, Kirazexpress üzerinden satış yapabilmeniz amacıyla işlenen kişisel verileriniz hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

 

Veri Sorumlusu:

MİRDESLİOĞULLARI AK. NAK. SAN. VE TİC. A.Ş.

Veri Sorumlusunun Adresi:

CENNETAYAĞI MAH. İSTASYON CAD. NO: 40 İÇ KAPI NO: 5 EDREMİT / BALIKESİR

Mersis No:

0621074593700001

 

1 - Kirazexpress tarafından hangi kişisel verileriniz işlenmektedir ?

Kirazexpress üzerinden satış yapabilmeniz amacıyla aşağıdaki kişisel verileriniz işlenmektedir.

 • Kimlik Bilgileriniz: TCKN/ VKN, adınız, soyadınız, unvan bilgisi,
 • İletişim Bilgileriniz: cep telefonu, telefon numaranız, adres, e-posta adresi, KEP adresi
 • Müşteri İşlem Bilgileriniz: sipariş, iade ve talep bilgileri, fatura bilgileri, teslimat işlem bilgileri,
 • İşlem Güvenliği Bilgileriniz: IP adresi bilgileri, cihaz bilgileri, internet sitesi giriş çıkış bilgileri, kullanıcı adı ve şifre bilgileri,
 • Hukuki İşlem Bilgileriniz: yetkili kişi, kurum ve kuruluşlarla yazışmalardaki bilgiler, dava ve icra dosyalarındaki bilgiler, disiplin bilgileri,
 • Eğitim Bilgileriniz: Kirazexpress Akademi platformunu kullanmanız halinde eğitim içeriklerini izleme durumu aktiviteleriniz, performans metrikleri, karşılaştırmalı istatiksel bilgileriniz,
 • Finans Bilgileriniz: IBAN, banka ve hesap bilgileri,
 • İşitsel Kayıt Bilgileriniz: çağrı merkeziyle görüşmeniz halinde ses kaydı veriniz.

2 - Kişisel verilerinizin işlenmesinin amaçları, toplama yöntemleri ve hukuki sebepleri nelerdir ?

Kimlik, iletişim ve müşteri işlem bilgileriniz; sözleşmesel ilişkimiz kapsamında bizzat sizlerden ve/veya kamu kurumlarından mobil uygulama, internet sitesi ya da posta yoluyla elektronik veya fiziki ortamda otomatik olarak aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

 

 • Sözleşmenin kurulması ve ifasına yönelik süreçlerin yürütülmesi,
 • Sözleşmenin yetkili bir kişi tarafından imzalandığının ve vergi mükellefiyetinin teyit edilebilmesi,
 • Finans ve muhasebe süreçlerinin yürütülmesi,
 • Kirazexpress platformu vasıtasıyla ürünlerinizin satışını gerçekleştirmenizin sağlanması ve satışını yaptığınız ürünlere yönelik olarak satın alım süreçlerinin yürütülmesi,
 • Pazar yeri operasyonunun ve lojistik faaliyetlerin yürütülmesi,
 • Teslimat süreçlerinin takibinin yapılması,
 • Tedarik zinciri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi,
 • Kirazexpress politikalarına ve kurallarına uygun davranılmasının sağlanması ve denetlenmesi 
 • Bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi,
 • Şirketin iş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi,
 • Kirazexpress platformuna ilişkin olarak operasyonların güvenliğinin sağlanması,
 • Sizin ve üyelerimizin deneyimini ve memnuniyetin arttırmaya yönelik faaliyetlerin yürütülmesi,
 • İletişim faaliyetlerinin yürütülmesi,
 • Süreçlerinize yönelik yardım ve destek taleplerinizin yönetilmesi,
 • Kirazexpress nezdindeki gelişmeler, fırsatlar ve yenilikler hakkında tarafınıza bilgi verilmesi,
 • Stratejik analiz çalışmalarının yürütülmesi,
 • Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesinin sağlanması,
 • Hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi,
 • Yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi.

 

Eğitim Bilgileriniz, Kirazexpress Akademi platformunu kullanmanız halinde platform vasıtasıyla internet sitesi yoluyla elektronik ortamda otomatik olarak aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

 • Sözleşmenin kurulması ve ifasına yönelik süreçlerin yürütülmesi,
 • Kirazexpress platformu vasıtasıyla satılan ürünlerin satış performanslarının arttırılması,
 • Eğitim ve etkinlik faaliyetlerinin yürütülmesi,
 • Tedarik zinciri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi,
 • Kirazexpress politikalarına ve kurallarına uygun davranılmasının sağlanması,
 • Bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi,
 • Sizin ve üyelerimizin deneyimini ve memnuniyetini arttırmaya yönelik faaliyetlerin yürütülmesi,
 • Kirazexpress nezdindeki gelişmeler, fırsatlar ve yenilikler hakkında tarafınıza bilgi verilmesi,
 • Stratejik analiz çalışmalarının yürütülmesi,
 • Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesinin sağlanması,

İşlem Güvenliği Bilgileriniz, sözleşmesel ilişkimiz kapsamında bizzat sizden mobil uygulama ya da internet sitesi yoluyla elektronik ortamda otomatik olarak aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

 • Bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi,
 • Kirazexpress platformuna ilişkin olarak operasyonların güvenliğinin sağlanması,
 • İnternet sitesi/ mobil uygulamalar üzerinden işlem yapanın kimlik bilgilerinin teyit edilmesi,
 • Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesinin sağlanması,
 • Hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi,

Hukuki İşlem Bilgileriniz, sözleşmesel ilişkimiz kapsamında bizzat sizlerden ve/veya kamu kurumlarından internet sitesi ya da posta yoluyla elektronik veya fiziki ortamda otomatik olarak aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

 • Sözleşmenin kurulması ve ifasına yönelik süreçlerin yürütülmesi,
 • Sözleşmenin yetkili bir kişi tarafından imzalandığının ve vergi mükellefiyetinin teyit edilebilmesi,
 • Kirazexpress platformu vasıtasıyla ürünlerinizin satışını gerçekleştirmenizin sağlanması ve satışını yaptığınız ürünlere yönelik olarak satın alım süreçlerinin yürütülmesi,
 • Pazar yeri operasyonunun ve lojistik faaliyetlerin yürütülmesi,
 • Teslimat süreçlerinin takibinin yapılması,
 • Tedarik zinciri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi,
 • Kirazexpress politikalarına ve kurallarına uygun davranılmasının sağlanması ve denetlenmesi,
 • Şirketin iş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi,
 • Kirazexpress platformuna ilişkin olarak operasyonların güvenliğinin sağlanması,
 • Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesinin sağlanması,
 • Hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi,
 • Yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi.

Finans Bilgileriniz; sözleşmesel ilişkimiz kapsamında bizzat sizlerden ve/veya kamu kurumlarından internet sitesi ya da posta yoluyla elektronik veya fiziki ortamda otomatik olarak aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

 • Sözleşmenin kurulması ve ifasına yönelik süreçlerin yürütülmesi,
 • Sözleşmenin yetkili bir kişi tarafından imzalandığının ve vergi mükellefiyetinin teyit edilebilmesi,
 • Finans ve muhasebe süreçlerinin yürütülmesi,
 • Kirazexpress platformu vasıtasıyla ürünlerinizin satışını gerçekleştirmenizin sağlanması ve satışını yaptığınız ürünlere yönelik olarak satın alım süreçlerinin yürütülmesi,
 • Pazar yeri operasyonunun ve lojistik faaliyetlerin yürütülmesi,
 • Teslimat süreçlerinin takibinin yapılması,
 • Tedarik zinciri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi,
 • Kirazexpress politikalarına ve kurallarına uygun davranılmasının sağlanması ve denetlenmesi,
 • Şirketin iş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi,
 • Kirazexpress platformuna ilişkin olarak operasyonların güvenliğinin sağlanması,
 • Sizin ve üyelerimizin deneyimini ve memnuniyetin arttırmaya yönelik faaliyetlerin yürütülmesi,
 • Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesinin sağlanması,
 • Hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi,
 • Yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi.

İşitsel Kayıt Bilgileriniz; çağrı merkeziyle iletişime geçmeniz halinde aşağıdaki amaçlarla toplanmakta ve işlenmektedir.

 • Sözleşmenin kurulması ve ifasına yönelik süreçlerin yürütülmesi,
 • Sizin ve üyelerimizin deneyimini ve memnuniyetin arttırmaya yönelik faaliyetlerin yürütülmesi,
 • İletişim faaliyetlerinin yürütülmesi,
 • Süreçlerinize yönelik yardım ve destek taleplerinizin yönetilmesi,
 • Kirazexpress nezdindeki gelişmeler, fırsatlar ve yenilikler hakkında tarafınıza bilgi verilmesi,
 • Stratejik analiz çalışmalarının yürütülmesi,
 • Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesinin sağlanması,
 • Hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi,
 • Yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi.

3 - Kişisel verilerinizin işlenmesinin hukuki sebebi nedir ?

Kirazexpress kişisel verilerinizi yukarıda yer alan amaçlarla KVKK’nın 5, 8. ve 9. maddelerinde belirtilen ve aşağıda yer verilen hukuka uygunluk sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

 • 6563 Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun başta olmak üzere Şirketimizin tabi olduğu mevzuatta açıkça öngörülmüş olması,
 • Sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla kişisel verilerinizin işlenmesinin gerekli olması,
 • Hukuki yükümlülüğümüzün yerine getirebilmesi için zorunlu olması,
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması,
 • Temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, şirketimizin meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.
 • Yurtdışına kişisel veri aktarımı yapılması halinde açık rızanızın bulunması.

4 - Kirazexpress kişisel verilerinizi paylaşıyor mu ?

Şirketimiz, kişisel verilerinizi “bilme gereği” ve “kullanma gereği” ilkelerine uygun olarak, gerekli veri minimizasyonunu sağlayarak ve gerekli teknik ve idari güvenlik tedbirlerini alarak işlemeye özen göstermektedir. İş faaliyetlerinin yürütülmesi veya denetimi, iş sürekliliğinin sağlanması, dijital altyapıların işletilmesi farklı paydaşlarla sürekli veri akışını zaruri kıldığı için işlediğimiz kişisel verileri belirli amaçlarla üçüncü kişilere aktarmak durumundayız. Ayrıca, sözleşmesel ve kanuni yükümlülüklerimizi tam ve gereği gibi yerine getirebilmemiz için kişisel verilerinizin doğru ve güncel olması çok önemlidir. Bunun için de muhtelif iş ortaklarıyla ve hizmet sağlayıcılarla çalışmak durumundayız.

 

Bu kapsamda, yasal yükümlülüklerimiz nedeniyle ve bunlarla sınırlı olmak üzere talep edilmesi halinde yetkili kişi, kurum ve kuruluşlarla kişisel verileriniz paylaşılmaktadır. Kişisel verileriniz, pazaryeri operasyonun yürütülmesi, iş sürekliliğinin sağlanması, bilgi güvenliğinin sağlanması, satışını yaptığınız ürünlere yönelik olarak satın alım süreçlerinin yürütülmesi amaçları başta olmak üzere ve işbu aydınlatma metninin birinci maddesinde belirtilen amaçlarla sınırlı olarak gerekli olduğu ölçüde yurtiçi ve/veya yurtdışında bulunan iştiraklerimize, tedarikçilerimize, iş ortaklarımıza, anlaşmalı olduğumuz bankalara ve ürün veya hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılabilmektedir.

 

5 - KVKK’dan doğan haklarınız nelerdir?

KVKK uyarınca kişisel verilerinizin; a) işlenip işlenmediğini öğrenme, b) işlenmişse bilgi talep etme, c) işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, ç) yurt içinde / yurt dışında aktarıldığı 3. kişileri bilme, d) eksik / yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme, e) KVKK’nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini/yok edilmesini isteme, f) aktarıldığı 3. kişilere yukarıda sayılan

 1. ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme, münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, KVKK’ya aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

 

6 - Hak ve Talepleriniz İçin Bizimle İletişime Geçmek İsterseniz

KVKK’nın “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" adresinden ulaşabileceğiniz MİRDESLİOĞULLARI AK. NAK. SAN. VE TİC. A.Ş.” ile bize bildirebilirsiniz. İlgili kişi olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi, bize iletmeniz durumunda Kirazexpress talebinizi en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, başvurunuza verilecek yanıtın mevzuat uyarınca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarifedeki ücret Kirazexpress tarafından talep edilebilecektir.

Kredi Kartları

Sipariş Takip